Monday, January 14, 2013

Paryski szyk


To jedna z pozycji, która ostatnio wpadła mi w ręce. Muszę przyznać, że oprócz tego, że wzbudziła moje zaciekawienie to jeszcze dostarczyła mi kilku cennych wskazówek. Toteż kilkoma z nich postanowiłam się podzielić na blogu :).

W czym tkwi tajemnica paryskiego szyku? Ines de la Fressange – jedna z najsłynniejszych modelek i francuska ikona szyku – zdradza gromadzone przez dziesięciolecia pracy w świecie mody sekrety stylu i urody. Daje wskazówki, jak ubierać się w paryskim stylu, i pokazuje, jak stworzyć swoją garderobę, opierając się na zaledwie siedmiu podstawowych elementach i kilku dodatkach.


"Paryski szyk" to ewidentnie książkowy "must have" każdej fashionistki. Porady i wskazówki zawarte w tej ksiązce przydadzą się nie tylko osobom, które zgłębiają tajniki mody, ale w dużej mierze tym które do tej pory go poszukują.


Cała książka zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, każda strona została idealnie dopracowana , a książka sama w sobie zawiera mnóstwo zdjęć i jest napisana lekkim , humorystycznym językiem.

Ale przejdźmy do sedna :D.

Nie trzeba się urodzić w Paryżu, żeby mieć paryski szyk. (...) Paryski styl to podejście do życia, to stan umysłu. Balansując między rock'n'rollowym szaleństwem a mieszczańskim sztywniactwem, paryżanka jest zawsze pierwsza, nigdy druga. Co dzień z wdziękiem omija zasadzki mody. W czym tkwi jej tajemnica? Ona oddycha air du temps i każdy wdech wykorzystuje po swojemu, zawsze w tym samym celu - by moda była dobrą zabawą.


Boskie podstawowe elementy zdaniem Ines de la Fressange są kluczem do świetnego wyglądu!. Paryski szyk jest prosty (no, prawie!;)). A co powinnyśmy mieć w swojej szafie ?. 
Wielką Siódemkę! : męski blazer, prochowiec, granatowy sweterek, tank-top, mała czarna, dżinsy i skórzana kurtka. Reszta to tylko kwestia kompozycji. Jak zmienić te postawowe elementy ? Czego unikać ? instrukcję obsługi w stylu made in Paris znajdziecie właśnie tutaj! ;).


Żadna paryżanka nigdy nie będzie narzekać, że jej spódnica jest za krótka, sukienka za obcisła, a obcasy za wysokie. ,,Największy sekret dobrego stylu to czuć się dobrze w swoich ciuchach".!


Chociaż śledzenie trendów jest poniżej godności paryżanki, mimo wszystko musi się w nich orientować. Sęk w tym, żeby ślepo za nimi nie podążać. Nawet jeśli panterka stała się właśnie hitem sezonu, paryżanka nie wyjdzie z domu przebrana za rezydenta paryskiego ogrodu zoologicznego. Kopertówka ze sztucznej panterki lub zebry wystarczy, by zaznaczyć, że paryżanka jest kobietą stylową, lecz nie podąża bezkrytycznie za stadem.
     
Paryżanka buduje swój wygląd na wspaniałych, ale podstawowych ubraniach, toteż akcesoria są najistotniejszym elementem jej stylu.(..) Grunt to dobre akcesoria!.

Pamiętaj ! Godzinka snu albo seks są zawsze lepsze niż zastrzyk botoksu u dermatologa.

Dodatkowo w książce znajdziecie porady na temat makijażu, pomysły na to co spakować do walizki oraz rady dotyczące ubioru na różne okazje.

4 comments:

 1. Dużo dobrego słyszałam o tej książce :)
  Po Twojej recenzji jeszcze bardziej utwierdziłam się w tym, że warto ją kupić :)

  ReplyDelete
 2. Książka wydaje się być naprawdę fajna ;)

  ReplyDelete
 3. Fajnie zaprojektowana książka :)
  Obserwuję i zapraszam do nas do rewanżu:
  www.ourloveourpassion.blogspot.com

  ReplyDelete
 4. świetny blog :)
  obserwujemy?
  www.marcherryfashion.blogspot.com

  na fb: https://www.facebook.com/marcherryfashion

  ReplyDelete